Lafont Etnia Barcelona Alan Mikli Tom Ford Tag Heuer Bogner CocoSong PorcheDesign Ray Ban Cazal

Měření zraku

Co Vás čeká při našem vyšetření zraku.

1. Úvodní prohlídka. Zkontrolujeme vidění každým okem bez brýlí. Prohlédneme speciální lampou přední segment oka.

none

2. Určení refrakční vady. Vstupní data pro komplexní vyšetření změříme počítačovým systémem. Na základě tohoto měření není možné ještě zhotovit brýle.

3. Změření kombinace sféra-cylindr. Následuje detailní subjektivní vyšetření vidění do dálky za pomoci počítačového foropteru nahrazujícího zkušební brýle. Velký výběr zkušebních testů, které přitom používáme je zobrazován na LCD obrazovce a umožňuje přizpůsobit se konkrétním potřebám vyšetření různých očních vad. Pomocí speciálních polarizovaných testů určujeme co možná nejlepší komunikaci mezi mozkovými centry pro pravé a levé oko, tak aby vidění bylo co nejpohodlnější a nejostřejší.

none

4. Změření prismatické vady. Dalším krokem ke komplexnímu vyšetření zraku, který provádíme, je diagnostika prostorového vidění. Není mnoho pracovišť, které se vadami prostorového vidění zabývá, přestože jejich výskyt v populaci se udává nad 50 %. Nastavením správné spolupráce obou očí můžeme zlepšit prostorové vidění a správný odhad vzdáleností, reakční rychlost a koncentraci.

5. Měření do blízka. Teprve na základě dříve uvedených vyšetření do dálky se můžeme věnovat potížím s viděním na různé pracovní vzdálenosti (mimo jiné např. na počítač) a do blízka. Vzhledem k tomu, že všichni naši optometristé jsou zároveň optici, mají kompletní přehled o možnostech korekce jimi změřených očních vad a mohou tedy pacientovi poradit pro něj tu nejvhodnější korekci.

none

6. Centrace brýlové čočky. Tak aby oko a před ním umístěná brýlová čočka vytvořilo správný optický systém, který vytvoří přesný obraz v mozku, musí být brýlová čočka přesně nacentrována. Centraci provádíme pomocí počítačového systému RVTerminál Zeiss.

Společné fungování lidských očí a brýlových čoček představuje ucelený proces. Základem ostrého vidění, včetně periferních oblastí čočky, je naprosto přesné vyměření a využití dat jako jsou:

  • Přesná pozice zornice v očnici obruby
  • Vzdálenost rohovky od zadní plochy brýlové čočky
  • Prohnutí obruby
  • Inklinace

Proč je přizpůsobení tak důležité?

Dokonce jenom malá chybička v přizpůsobení vede ke snížení optické dokonalosti Vašich brýlových čoček. Ztráta 40 % i více na kvalitě vidění není ničím neobvyklým. K tomuto vyměření využíváme digitální přístroj RV TERMINÁL, který změří 30 tisíc referenčních bodů mezi okem a brýlovou čočkou s přesností na 0,1 mm. Společné fungování lidských očí a brýlových čoček představuje ucelený proces.

7. Preventivní kontrola nitroočního tlaku. Počítačovým systémem zkontrolujeme hodnotu nitroočního tlaku. Pokud se hodnota liší od obvyklé hodnoty doporučíme vyšetření očním lékařem, který má v našem očním centru svou ordinaci. A teď, po prohlídce, při které využíváme nejmodernějších přístrojů a poznatků ve vyšetření zraku, jsme připraveni Vám pomoci, abyste viděli co nejlépe.


Mýty-fakta

„Nechci tolik dioptrií, dejte mi méně, abych oko cvičil“ – chyba – pokud nedáme správnou korekci, nezajistíme kvalitní, přesné a pohodlné vidění. Oko se necvičí, naopak se víc unavuje, což se projeví na celkové únavě, nižším pracovním výkonu, mohou se objevit bolesti hlavy, ale i např. bolesti krční páteře.

„Vidím dobře, jen na čtení se mi to rozmazává, koupím si hotové brýle v drogerii (v lékárně)“ – chyba – používání hotových brýlí nemůže nahradit kvalitní, na míru vyrobené brýle. Opravdu málokdo má obě oči stejné a stejně tak vzdálenost zornic a vzdálenost optických středů brýlí musí být ve vzájemné shodě.

„Na řízení brýle nepotřebuji, nejezdím moc“ – chyba – v dnešní době hraje při řízení roli každý detail. Pokud něco přehlédnete protože jste si mysleli, že vám vaše neostré vidění stačí, můžete si po zbytek života vyčítat, že jste si nenechali poradit.

„Na počítači moc nejsem, tak hodinu denně, můžu si na něm písmena zvětšit“ – chyba – ať máte písmena jakkoli velká, námahu na překonání vady musíte vynaložit stejnou. Unavené oči se vám projeví např. bolestmi hlavy.

„Na multifokální brýle bych si nezvykl, zkoušel jsem kamarádovy“ – chyba – nemůžete zkoušet něčí brýle, zvláště ne složité- individuálně zhotovené, rozhodně nemají parametry vašich vlastních brýlí.

„Od té doby, co jsem začal nosit brýle, se mi dioptrie stále zvyšují“ – chyba – brýle neovlivňují vývoj oční vady nebo úbytku akomodace.

Logo OMNIA OPTIK
OMNIA OPTIK
Jaltská 15
360 01 Karlovy Vary
Tel: +420 353 585 555
Mob: +420 602 621 154
Email: info@omniaoptik.cz
Otevírací hodiny
Pondělí: 8:00-18:00
Úterý: 8:00-18:00
Středa: 8:00-18:00
Čtvrtek: 8:00-18:00
Pátek: 8:00-18:00